Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/ilmdnys1/radyo/sistem/veritabani.php on line 14
Radyo Beyan - Beyan Fm

Giriş Yapın

Neden Üye Olmalıyım?
Onayla

Aktif Yayın yok

Yıldırım ve Haboğlu Kırklarelinde Konser Verdi

Yıldırım ve Haboğlu Kırklarelinde Konser Verdi

Metin Haboğlu ve Asıl Yıldıırm Kırklareli\'nde sahne aldılar. Kırklareli Valisi Mustafa Yaman’ın himayelerinde geçen yıl başlanan iftar programları bu yıl da devam ediyor.

 

Kırklareli Sevgi Dünyamız Kültür Sanat ve Eğitim Derneği tarafından Ramazan boyunca Festival Alanı\'nda oluşturulan 6 bin kişilik iftar çadırında son olarak Kırklareli İş Adamları Derneği\'nin (KİAD) sponsorluğunda iftar programı düzenlendi. Sunuculuğunu Asım Yıldırım\'ın yaptığı programda, sanatçı Metin Haboğlu da ilahiler okudu. Kırklareli Valiliği\'nin organize ettiği iftarda 6 bin 500 kişi iftarını açtı. Programa Vali Mustafa Yaman, vali yardımcıları, kaymakamlar, ilçe ve belde belediye başkanları, daire amirleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, dernek ve oda başkanları ile işadamları katıldı. İftar öncesinde sunucu Asım Yıldırım \'Bir Yudum Hikayeleri\', sanatçı Metin Haboğlu da söylediği eserleriyle dinleyenlere duygu dolu anlar yaşattı.

Kardeşlik ve birlik vurgusu yapan KİAD Başkanı Emre Yurdakul, “Ramazanları anlayan insan aklı, duyan insan vicdanı, zevk eden de insan kalbi olduğuna göre, varlığı görüp hissetmek, duyup değerlendirmek için göze, kulağa, mantığa, muhakemeye ihtiyacımız var. Ramazan\'ı duyup zevk etmek için de akıl, şuur, kalbin harekete geçirilmesine, harekete geçirilip uyanık tutulmasına ihtiyaç hattâ zaruret var.\" dedi. Yurdakul, Suriye ve Mısır\'da olanlar nedeniyle bu sene iftarlarda ayrı bir hüzün, gecelerde farklı bir keder olduğunu sözlerine ekledi.

Kırklareli Valisi Mustafa Yaman ise \"Gecede her şeyden evvel, bu mânevî güzelliklerin gönüllerimize akıp, içlerimizde birer zevke dönüşmesi için, bakış açısı ve teveccühün çok iyi belirlenmesi gerekir. Bu yapılabildiği takdirde, Ramazan birdenbire öyle farklılaşır ve bize o kadar derince işler ki, duygu dünyamızın tomurcuklar gibi sürekli inkişaf ettiğini duyar ve kendimizi mânâlarla, hislerle taşkın bir atmosfer içinde hissederiz. Yaratılmış olan her şeyi, Yaratan\'dan ötürü severek farklılıkları zenginlik olarak görürüz.\" diye konuştu. Vali Yaman, geceyi düzenleyen Kırklareli İşadamları Derneği\'ne teşekkür etti.

Program sonunda Asım Yıldırım ve Metin Haboğlu, Ramazan etkinlikleri çerçevesinde açılan kitap fuarında sevenlerine eserlerini imzaladılar.


DİĞER Süprizler

YORUM YAP

YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yapılmamış

ANAMENÜ

YAYIN AKIŞI

  • 01:00 : Seçme Yabancı İlahiler

ANKET

En beğendiniz ilahi türü hangisi ?